Васкршња радост 2024.

У Бујановцу је на Васкршњи понедељак, 6. маја 2024. године, одржана традиционална манифестација под називом „Васкршња радост“. Овом приредбом и изложбом васкршњих јаја и ликовних радова, коју су припремили ученици веронауке, обележен је Васкрс, највећи и најсвечанији хришћански празник, празник над празницима, којим прослављамо Светло Христово Васкрсење из мртвих, победу живота над смрћу. Овај догађај је ове године прославио мали јубилеј, јер се организује већ петнаест година, а резултат је сарадње основних школа и Дома културе ''Вук Караџић'' у Бујановцу. Несебичну помоћ и подршку пружили су ученици и наставници ОШ ''Вук С. Караџић'' из Левосоја, ученици ОШ ''Бранко Радичевић'' из Бујановца, и ученици ОШ ''Бора Станковић'' из Кленика, и ПУ „Наша радост“ из Бујановца, којима се овом приликом и захваљујемо за учешће у васкршњој изложби. Како би достојно и са пуно радости обележили празник над празницима, Васкрсење Христово, ученици веронауке ОШ "Бранко Радичевић" из Бујановца и ОШ "Вук С Караџић“ из Левосоја, са својом вероучитељицом Данијелом Николић, припремили су пригодан програм – приредбу на којој су глумом, рецитовањем, песмом и игром славили Божанску силу Господа нашег Исуса Христа и Његову победу над смрћу. Посебну захвалност упућујемо нашој драгој Анђели Дукадиновић, некадашњој ученици наше школе, која је васкршњим тропаром започела програм. Ученици веронауке су са пуно љубави и пожртвовања украшавали васкршња јаја и спремали ликовне радове, који су били изложени у холу Дома културе. Пред завршни део приредбе, ученицима са најлепше украшеним јајима и најлепшим ликовним радовима уручене су пригодне награде, које је обезбедио Дом културе из Бујановца. Награде је у име Дома културе доделио референт за културу господин Владимир Стојковић.

Васкршња радост 2024.