Наш град наше школе

Датум: 19. Maj 2024 18:34 Категорија: Новости

16.5.2024.

У четвртак, 16.5.2024. у нашој школи одржана је презентација под називом ,,Мој комшилук кроз старе занате", као завршна активност семинара ,,Ми и они други". У ову активност осим  ученика  и наставника наше школе били  су укључени и ученици и наставници из  ОШ,,Бранко Радичевић" из Бујановца, ОШ,,Десанка Максимовић" из Биљаче и издвојено одељење ОШ,,Сами Фрашери" из Лучана.
Ученици су једни другима представили свој рад. Једни су прикупљали информације о старим занатима у нашем крају, други су интервјуисали занатлије, док су се трећи нашли у улози тих занатлија. Након креативног рада, ученици и наставници су наставили дружење уз традиционалне специјалитете из наше околине: баклаве, флије, банице, разле слаткише....