Прослава Савиндана 2024.

Датум: 28. Januar 2024 21:43 Категорија: Новости

27.1.2024.

Са жељом да обележимо празник, школску славу, Светог Саву, у нашој школи припремљена је свечаност на којој је поред резања колача са овогодишњим кумовима, породицом Левковић из Левосоја, приказана и приредба, коју је припремила вероучитељица Данијела Николић у сарадњи са учитељима и наставницима.
Циљ нам је био да пренесемо деци основе народног предања о Светитељу Сави и подстакнемо љубав према светитељу и народној традицији, култури, а све кроз игру, музичке, драмске и ликовне активности. Приближавање деце лику и делу нашег просветитеља започели смо конкурсом "Светом Сави у част" на коме су деца учествовала и такмичила се у вајању и сликању лика Светог Саве. За њихов рад и труд су уследиле и награде, које је деци уручио директор школе, Александар Милошевић.