Ментално здравље ђака ''Спремни за изазове''

,, Спремни за изазове “ је пројекат који је почео да се реализује у свим основним и средњим школама у општини Бујановац, у којем учествује и наша школа. Пројекат ће трајати четири месеца, почевши од априла. Прву радионицу удружење Beyond одржало је 14.05.2012.г. у 12 сати, са трајањем од сат времена. На радионици су учествовали ученици од V до VIII разреда. Циљ овог пројекта је да се идентификује и ради на проблемима код деце која су била заражена вирусом COVID 19 ( или са децом код којих је неко од чланова породице био заражен) а који су имали потешкоће током oнлајн наставе у виду смањене концентрације, емоционалних стресова и узнемирења. Овим путем је ученицима пружена едукација и помоћ у очувању менталног здравља. Ученици наше школе су показали велику заинтересованост, ведар дух и позитиван став који нам је и те како потребан у овим тешким данима изазваним вирусом COVID 19.