ВАСКРС 2020
У част најрадоснијег хришћанског празника, Васкрса, ученици ОШ ''Бранко Радичевић'' из Бујановца и ОШ ''Вук С. Караџић'' из Левосоја, су вредно радили код куће, и припремили онлајн-изложбу васкршњих цртежа и шарених јаја. Са молитвеним жељама за обиље духовне радости, наде и благослова честитамо вам предстојећи Васкрс, празник који симболизује победу живота над смрћу. Проведите га у миру, вери и добром здрављу, и посветите га сећању на Спаситеља који нам је указао на пут радости и живота. Радујте се и веселите се, нека се у ове празничне дане небројено пута чује наш сверадосни древни поздрав: Христос Васкрсе! – Ваистину Васкрсе!
Вук Караџић по други пут међу Србима
Ученици наше школе, под веома успешним вођством наставнице српског језика Данијеле Стојановић, приредили су представу ,,Вук Караџић по други пут међу Србима".
Дан школе
Због увођења ванредног стања изазваног корона вирусом и немогућности да на уобичајен начин обележе Дан школе, ученици и наставници ОШ “Вук С.Караџић”, су на један креативан и интересантан начин, организовали онлајн приредбу. Од почетне идеје да се интернет презентацијом обележи овај датум, успели смо да реализујемо оригиналну онлајн школску приредбу, уз ангажовање ученика у оквиру пројекта ''Једносменски рад'', а уз помоћ наставника Катарине Младеновић и Јоване
Дан школе 2022.
Дана 09.11.2022. године, пригодном свечаношћу обележен је Дан наше установе. Приредбу културно забавног садржаја припремили су ученици школе са наставницом српског језика и књижевности, Данијелом Станковић, учитељицом четвртог разреда, Мирјаном Трајковић, и наставником музичке културе Немањом Бранковић. Приредби су присуствовали бројни гости, родитељи и ученици.
Млади математичари
Млади ученици ОШ “Вук Стефановић Караџић” из Левосоја заблистали су на Окружном такмичењу из математике одржаном у Врању, у конкуренцији 40 својих вршњака. Филип Симоновић, ученик 4. разреда заузео је друго место, а међу најбољима који су заслужили дипломе су његове другарице Петра Стојановић и Ања Атанасковић, као и друг Симеон Милошевић, сви из исте школе. Филипу је прво место измакло за само 4 поена, каже учитељица Марина Манасијевић, свакако најзаслужнија за успех својих ђака: -Разлог је само то што Филип прорачуне ради у глави и није их написао у поступку задатка, иначе би свакако освојио 1. место. Међутим, презадавољна сам резултатима својих ученика- каже учитељица Марина.
ОСТАНИ КОД КУЋЕ
Иако школе не раде , пројектне активности се несметано одвијају. Ученици наше школе су нашли начин сарађивања у виртуелном свету у борби против вируса. Хтели су да пруже подршку другима и договорили се да направе мотивациони видео. Снимили су своје поруке које је наставник информатике спојио у видео. Интернет и медији су ученике повезали на најлепши могући начин, показали су на делу како се развија пријатељство, хуманост, пажња и љубав.
СВЕТИ САВА
Ове године ђаци ОШ „Вук С. Караџић“ из Левосоја, због кризе настале због корона вируса, нису били у могућности да Савиндан прославе у својој школи. Ипак, то их није спречило да направе онлајн приредбу посвећену нашем Архиепископу, просветитељу и заштитнику свих школа, Светом Сави. Од почетне идеје да се интернет презентацијом ученичких ликовних и литерарних радова обележи овај датум, успели смо да реализујемо оригиналну онлајн школску приредбу, уз ангажовање ученика и наставника наше школе. Велики број ђака био је заинтересован да учествује у приредби и стигло је много креативних ликовних, литерарних и других радова. Неки од ученика су глумили, неки су отпевали химну, а неки су нам изрецитовали песме о Светом Сави. Честитку свим ученицима и радницима школе упутио је и директор школе, Драган Томић.
Светски дан књиге
Светски дан књиге и ауторских права обележава се 23. априла сваке године на основу одлуке донете 1995. године на Генералној конференцији УНЕСКО-а одржаној у Паризу. Ово је симболичан датум који се узима као датум смрти двојице великана светске књижевности који су умрли 1616. године: Мигела де Сервантеса и Вилијема Шекспира. Наша школа је обележила овај дан на посебан начин. Направљена је ретроспектива ранијих приредби у облику видеа који је био постављен на званичном сајту и фејсбук страници наше школе.