Национални дан књиге

У складу са специфичном епидемиолошком ситуацијом, ученици наше школе придружили су се акцији ''Читај гласно'', коју већ четврту годину организује Друштво школских библиотекара Србије, а поводом Националног дана књиге. Ученици нижих разреда су читали наглас омиљене стихове, цитате и делове омиљених књига. Путовали смо кроз време уз наше омиљене песнике и писце, маштом смо се винули у висине и дотакли свет који нам само књига може дочарати. Ученици шестог разреда су читали и илустровали делови из лектире ''Мој дека је био трешња''. Овом акцијом указали смо на значај неговања културе читања, као и на значај школских библиотека у систему образовања и васпитања. Показали смо колико је школска библиотека забавно и корисно место где се учи, ради домаћи задатак, траже информације и, пре свега, читају књиге.