Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Последња среда у месецу фебруару посвећена је Међународном дану борбе против вршњачког насиља. Обележавање овог дана почело је од 2007. године, када је један дечак из Канаде био изложен ужасном вршњачком насиљу, а све због тога што је носио мајицу розе боје у знак подршке својој мајци, оболелој од рака дојке. Данас је и у нашој школи обележен овај дан у виду занимљивих радионица, ликовних и музичких активности, у којима су учествовали сви ученици од првог до осмог разреда, а у реализацији школског Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања. У сарадњи са одељенским старешинама, ученицима од првог до осмог разреда, презентовано је о вршњачком и дигиталном насиљу. Активности су се одвијале кроз тимски и кооперативни рад ученика, педагога и одељенских старешина.