Пројекат ''За сигуран корак''

Наша школа je једна је од школа које су прошле обуку у пројекту „Школе за 21. век” у другом циклусу његове реализације. У оквиру тог пројекта, у нашој школи почео је са радом „Клуб Микробит“, који је покренуо тим за микробит програмирање састављен од наставника предметне наставе, кога чине: Драган Ристић, наставник информатике и рачунарства, Александар Милошевић, наставник хемије, Каратина Младеновић, наставник енглеског језика, и Данијела Николић, наставник верске наставе. Један од задатака нашег тима јесте био и да осмисли пројекат у којем ће јасно бити видљива примена кључних, или основих вештина, пре свега развој критичког мишљења, решавање нерутинских проблема и дигитална писменост, које су ученицима неопходне за успешну каријеру на радном месту, али и за наставак образовања. Како је највећи проблем већине наставника, не само наше школе, био како да интегришу подучавање и развој ових вештина у сам наставни процес, одлучили смо се да направимо пројекат под називом ‘’За сигуран корак’’. Пројекат је усмерен на побољшање безбедности ученика у саобраћају на путу од куће до школе и обратно. Идеја је била да ученици, уз помоћ микробит уређаја, истраже и добију потребне информације о протоку саобраћаја у близини школе, и да, на основу истих, дају предлог локалној самоуправи за побољшање безбедности у виду сигнализације, која би требало да буде постављена у непосредној околини школе. Привилегију да први почну самостално да програмирају популарни микробит имали су ученици виших разреда.