Дан зеленила

Дана 04.05.2021.г. у нашој школи је обележен Дан зеленила многобројним активностима. Пре свега наши ђаци су се посветили улепшавању наше школе. Бавили су се пресађивањем и садњом цвећа. Ученици су разним креативним радионицама показали да се са мало труда и рада може уредити и украсити простор у коме проводе доста времена. ,, Они уче кроз визуелна чула, посматрају, додирују. Све оно што смо учили из књига сада практично обнављају и то ће им остати за трајно неко знање ”, објашњава Далиборка Младеновић професор биологије која је и организовала ову активност. Ученици су вредно и одговорно одрадили, лепо се дружили и боље упознали са природом која их окружује и на прави начин искористили оно што им природа даје.