Светски дан воде

Светски дан воде обележава се сваке године 22. марта. Тај датум је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. Већ од 1993. године овај дан је почео да се обележава широм планете. Као друштвено одговорни, и наши ученици, који похађају Обогаћен једносменски рад, су се придружили обележавању овог дана. Са наставницама Јованом Младеновић, Јеленом Симић и Биљаном Спасић припремили су програм, којим су желели да скрену пажњу на очување овог веома важног ресурса.
Осми март 2024.

Поводом Дана жена, 8. марта, ученици су одржали пред родитељима, бакама, секама и батама, као и млађим другарима и њиховим учитељицама, свечану приредбу посвећену мајкама. На самом улазу ученици су поклонили мамама цветиће са порукама које су направили у оквиру једносменског рада. Ученици четвртог разреда из централне школе и издвојеног одељења у Ослару, који су припремили програм истакли су се у драмско-рецитаторском, музичком и ликовном изражавању.
Дан розе мајица

Насиље у школи је проблем са којим се све чешће срећемо, проблем који постаје део свакодневнице, о коме треба гласно и отворено говорити, како би се зауставило и спречило његово даље ширење. Тим поводом су чланови Ученичког парламента смислили лепе поруке и показали колико су креативни тако што су креирали розе мајице и на њима исписали поруке које су ставили у холу школе и читали их ученицима нижих разреда. Циљ је био подизање свести о проблему вршњачког насиља, промовисања различитости, сарадње, као и охрабривање за ненасилно решавање проблема.
Савиндан 2024.

Са жељом да обележимо празник, школску славу, Светог Саву, у нашој школи припремљена је свечаност на којој је поред резања колача са овогодишњим кумовима, породицом Левковић из Левосоја, приказана и приредба, коју је припремила вероучитељица Данијела Николић у сарадњи са учитељима и наставницима. Циљ нам је био да пренесемо деци основе народног предања о Светитељу Сави и подстакнемо љубав према светитељу и народној традицији, култури, а све кроз игру, музичке, драмске и ликовне активности. Приближавање деце лику и делу нашег просветитеља започели смо конкурсом "Светом Сави у част" на коме су деца учествовала и такмичила се у вајању и сликању лика Светог Саве. За њихов рад и труд су уследиле и награде, које је деци уручио директор школе, Александар Милошевић.
Хуманитарни Новогодишњи и Божићни вашар

У четвтрак 28.12.2023.године одржан је химанитарни вашар у оквиру пројекта ,,Квалитетно образовање за све". У припреми за овај вашар учествовали су ученици и наставници наше школе, као деца и васпитачи ПУ ,,Наша радост" издвојених одељења у Левосоју и Божињевцу. Средства која су прикупљена намењена су за лечење наше ученице Дуње из Ослара.
Радионице поводом хуманиратног вашара

Активности које су претходиле химанитарном вашару у оквиру пројекта ,,Квалитетно образовање за све" реализовале су сва одељења наше школе, како централне тако и издвојених одељења на часовима ликовне културе, верске наставе и слободних активности, као и ученици обухваћени пројектом ,,једносменски рад".
Подела пакетића - Осмех на дар

Као и неколико година уназад, и ове године смо дочекали Деда Мраза, који је са другарима из организације ,,Осмех на дар" из Новог Сада обрадовао ученике нижих разреда наше школе и децу из Левосоја и Божињевца који похађају припремни предшколски период.
Детињци

У трећу недељу уочи празника Рођења Христовог, када наша Света Црква прославља празник посвећен деци - на Детињце, мноштво верног народа и најмлађи међу нама - дечица, евхаристијски су се сабрали у храму Светог Петра и Павла у Бујановцу. Радост је била видети скоро све присутне у храму, а највише дечицу, како приступају Светој Чаши, да би се причестили Светим Тајнама Господа нашега Исуса Христа, чији празник Рождества са радошћу ишчекујемо. У току Литургије, уз пратњу вероучитељице Данијеле Николић, дечица са веронауке из ОШ "Вук С. Караџић" из Левосоја и ОШ "Бранко Радичевић" из Бујановца су извела рецитал и појање песама из Духовне лире. На крају Литургије извршен је чин благосиљања славског колача и кољива, а затим организована трпеза љубави за сву присутну дечицу и родитеље, коју су за ову прилику припремили овогодишњи кумови славе, породица Милосављевић из Бујановца.
Дан здраве хране

У холу школе обележен је 16.октобар Светски дан здраве хране. Наставница биологије Далиборка Младеновић и ученица осмог разреда Стефана Стојменовић припремиле су предавање на тему здраве хране, коме су присуствовали уценици и наставници школе. Учешће у организацији овог догађаја имали су родитељи и деца из наше школе која су доносила здраве оброке којима су сви присутни имали прилике да се послуже. Обележавању су се придружили ученици који присуствују часовима обогаћаног једносменског рада који су са својим наставницама Јеленом Јовановић и Јованом Младеновић одржали радионице на ову тему.
Посета Врњачкој Бањи

Група од двадесеторо ученика из ОШ "Вук С. Караџић" из Левосоја у ОШ "Али Бекташи" из Несалца, учествовали су у неформалним облицима едукације у оквиру пројекта “Наш град, наше школе”. Циљ овог пројекта је унапређење друштвене и културне интеграције ученика кроз игру шах, као и омогућавање хармоничаног развоја интелектуалне, етичке, естетске и социјалне компоненте њихових личности. Једна од пројектних активности је била и посета Врњачкој Бањи, која има вишедеценијску шаховску традицију, где се одржавају значајна и престижна међународна такмичења из шаха. Поред осталих активности, као што су упознавање са знаменитостима и шаховском традицијом Врњачке Бање, ученици су имали прилику и да играју Street chess на јавном простору. Најважније искуство током ове посете било је то што су млади добили прилику да се упознају са вршњацима у непосредном контакту са њима, и у срединима где никад раније нису били. Ни недовољно познавање српског и албанског језика није спречило децу да се лепо забаве и друже.